Zrób sobie prezent :) dlaczego warto doceniać samego siebie?

Back to Blog

Zrób sobie prezent :) dlaczego warto doceniać samego siebie?

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim coroczne szaleństwo zakupowe. Okazji do tego by sprawić prezenty bliskim będzie wiele, co jest bardzo miłe bo gdy kogoś kochamy to dbamy o niego i dajemy to co najlepsze. Niemniej jednak zwykle w natłoku zajęć zapominamy o samym sobie. Może właśnie jest to doskonały moment na to by docenić siebie…
Pomysł kupowania sobie prezentu może wydać się odrobinę ekscentryczny, ale z psychologicznego punktu widzenia MA SENS. 
Sprawianie sobie prezentów to doskonały sposób na to by przegonić jesienną chandrę, poprawić samopoczucie, podnieść samoocenę i jedno jest pewne taki prezent zawsze będzie trafiony …
Miłość do siebie na codzień, w natłoku obowiązków schodzi na dalszy plan, ale to związek na całe życie od jakości którego bardzo wiele zależy i tak jak inne związki należy go pielęgnować. Nie wolno zapominać o tym by czasami docenić samego siebie. Delikatna, subtelna i nie rzucająca się w oczy biżuteria jest w tym celu wprost idealna.
Każdy lubi dobrze wyglądać… kobiety uwielbiają kupować nowe kreacje na większe lub mniejsze okazje, a co jest lepszym uzupełnieniem stroju niż doskonale dobrana biżuteria???
Modny drobiazg w postaci dyskretnej celebrytki, czy maleńkich kolczyków pasuje do wielu strojów i nie stanowi zbyt dużego wydatku.
Panowie również korzystając z biżuterii mogą w awangardowy sposób uzupełnić strój i nadać mu szyku i elegancji.
Samoakceptacja realizowana poprzez zadowolenie ze swego wyglądu nie jest niczym złym, więc dlaczego nie dać sobie czegoś co nam w tym pomoże?  
Prezent czy to wręczany przez inne osoby czy też zakupiony sobie jest nośnikiem miłych przeżyć o które w naszym, zabieganym życiu niekiedy jest bardzo trudno. Przypomnij sobie, jaką przyjemność sprawia drobnostka otrzymana w prezencie. Nie potrzeba specjalnej okazji, by dać sobie namiastkę tego wyjątkowego uczucia ekscytacji. Podaruj sobie coś – ot tak, dla przyjemności. 
Jeśli coś sobie podarujesz to nabierasz pewności, że lubisz samego siebie i dobrze ci z samym sobą, co jest bardzo ważne dla samoakceptacji i dobrej samooceny.
Sprawianie sobie przyjemności, wręczanie podarunków nie jest niczym dziwnym, złym czy nagannym jest natomiast bardzo miłe, niesie wiele pozytywnych wrażeń i ubarwia zwyczajne życie. Nie należy obawiać się, że w ten sposób popadamy w samouwielbienie, a kluczem do tego by nasze zadowolenie nie odbywało się kosztem najbliższych jak zawsze jest umiar…

Share this post

Back to Blog