Zaręczyny w święta Bożego Narodzenia

Back to Blog

Zaręczyny w święta Bożego Narodzenia

Święta to czas magiczny… Dla większości z nas jest to czas pełen dobrych emocji, oczekiwania i nadziej. To moment w którym gasną waśnie, życie zwalnia tempo, bliscy sobie ludzie są razem i cieszą się swoim towarzystwem. Wspólnie spędzany czas pozwala na zacieśnienie rodzinnych więzów i wzajemne poznanie. Świątecznie ozdobiona choinka, suto zastawiony stół i biały opłatek na sianku budują podniosły, a zarazem bardzo przyjazny klimat sprzyjający budowaniu wzajemnych relacji. 
Wspaniały świąteczny nastrój i wyjątkowa aura otaczająca święta tworzą doskonałą okazję do tego by wyznać miłość i poprosić o rękę ukochaną osobę.  Zaręczyny to bardzo ważna, życiowa decyzja mówiąca o tym, że resztę życia chcemy spędzić z wybraną, ukochaną osobą.
 Jest to nasza deklaracja miłości, wierności i chęci do tego by wspólnie budować swoją przyszłość. Trudno jest znaleźć w kalendarzu jakąś lepsza datę na tak ważną okoliczność niż okres świąt Bożego Narodzenia. To święta pełne radości a także czas wspomnień i refleksji kiedy na nowo odkrywamy jak ważna jest rodzina i jak wiele jej zawdzięczamy. To doskonały moment na to by korzystając ze wsparcia najbliższych podjąć życiowa decyzję. Można przy pomocy osób wtajemniczonych w plan zaaranżować jakąś miłą niespodziankę, której zwieńczeniem będzie wręczenie pierścionka lub postarać się o szczególnie romantyczną oprawę.
Święta Bożego Narodzenia obfitują w ozdoby, prezenty i nietuzinkowe opakowania, które są wprost idealne do tego by w miły sposób zaskoczyć ukochaną. Pierścionek zaręczynowy na ten czas może zostać ukryty w ogromnym pudle, którego rozpakowanie zajmie znaczną część wieczoru i spowoduje salwy śmiechu i radości, może zawisnąć na choince pod postacią najpiękniejszej z bombek, a także skryć się pośród owoców jemioły. Możliwości jest wiele, a wszystkie sprawią, że ukochana osoba poczuje się doceniona i dowartościowana, bo trudno jest o bardziej wzruszający prezent niż pierścionek  zaręczynowy.
Dla tradycjonalistów, ceniących sobie akceptację i rolę rodziny w tak ważnym momencie, świąteczne okoliczności są wprost wymarzone do tego by przy wigilijnym stole, w otoczeniu najbliższych poprosić ukochaną o rękę, a jej rodziców o zgodę. Oświadczyny podczas świąt pozwalają na to by w niespiesznej, rodzinnej atmosferze powitać nowego członka rodziny i wspólnie celebrować tę okoliczność. 
Osoby ceniące sobie swoją prywatność na scenerie do jednego z najważniejszych momentów w życiu mogą wybrać świątecznie przystrojoną, ulubioną restaurację, zaciszną ławeczkę w parku przykrytym warstwa śniegu lub po prostu  zadbać o chwilę samotności w blasku świec. Zima, romantyczna, świąteczna kolacja czy też blask bijący od choinki zapewni wspaniałą oprawę i nada chwili zaręczyn szczególnego charakteru. Świąteczny prezent jakim jest pierścionek zaręczynowy uświetni każdą okazję i miejsce.
Czas świąt Bożego Narodzenia jest idealny do tego by rozpocząć starania o swoją, własną rodzinę z którą będzie nam dane spędzać kolejne święta. Wigilijny wieczór niesie ze sobą wiele magii, odnajdujemy w sobie dziecięcą radość i zapał, to dzień w którym spełniają się marzenia zarówno maleńkie dotyczące ukochanej zabawki jak i te duże dotyczące pierścionka zaręczynowego. Główną zaletą oświadczyn w tym czasie jest panujący nastrój i zapadająca w pamięć data. Dzień ten pozostanie w naszej pamięci już na zawsze i po latach będzie wspaniałym wspomnieniem do którego będę powracać zarówno małżonkowie jak i ich dzieci i wnuki.

Share this post

Back to Blog