Wpływ złota na zdrowie człowieka

Back to Blog

Wpływ złota na zdrowie człowieka

Złoto jest pierwiastkiem, który w naturze występuje niezwykle rzadko i w niewielkich stężeniach. W przyrodzie najczęściej tworzy żyły w skałach magmowych, w dużym rozdrobnieniu występuje również w złożach pirytów. Złoto jest odporne na działanie czynników atmosferycznych i podczas procesu wietrzenia skał przechodzi do złóż osadowych w postaci złotego pisaku unoszonego przez wodę. W formie związanej złoto występuje z rudami metali tworząc tellurki (sylwinit, krenneryt, pecyn).

biżuteria rydlewsky złoto

Złoto ze względu na swoje właściwości kowalne do wyrobu przedmiotów i biżuterii stosowane jest w postaci stopów. Zawartość złota określamy w karatach (ilość części złota w 24 częściach masy stopu) i oczywiście im wyższa zawartość złota tym cenniejszy stop.

Złoto ze względu na swoją rzadkość występowania zawsze było bardzo wartościowe i zarezerwowane dla osób wysoko urodzonych. Ze złota wykonywano przedmioty użytkowe, naczynia obrzędowe, wspaniałe ozdoby ciała i odzieży. Złotem interesowali się również lekarze i już od starożytności prowadzone były badania dotyczące zastosowania złota w leczeniu chorób. 

Złoto było powszechnie wykorzystywane w medycynie chińskiej i indyjskiej w postaci roztworów wodnych do picia i zastosowania zewnętrznego Uważano, że złoto rozpuszczone w cieczy jest eliksirem życia i leczy choroby serca, kości, skóry a także koi nerwy.

Pierwszym, w pełni udowodnionym prozdrowotnym działaniem złota były badania prowadzone przez Roberta Kocha, które dowiodły, że cyjanek złota hamuje rozwój bakterii wywołujących gruźlicę. Odkrycie to zapoczątkowało wiele innych badań i doprowadziło do zastosowanie złota w farmakologii. 

Zakup złotej biżuterii jest bardzo wskazany pod kątem zdrowotnym, gdyż złoto to metal szlachetny silnie oddziałujący na organizm ludzi. Udowodnione zostało, że noszenie złotej biżuterii poprawia pracę gruczołów dokrewnych, wspomaga trawienie tym samym pomaga w walce z otyłością, zmniejsza arytmię serca co doskonale wpływa na kondycję układu krążenia. Powszechnie znane są bakteriobójcze właściwości złota, które niegdyś były wykorzystywane w walce z bólem gardła i leżą u podstawy domowego sposobu walki z jęczmieniem oka. 

W medycynie oczywiście nie stosuje się biżuterii lecz preparaty które zawierają złoto koloidalne. Jest to bezzapachowa i bezsmakowa zawiesina cząsteczek czystego złota w wodzie destylowanej. Złota koloidalnego używa się w terapii takich dolegliwości jak: zaburzenia trawienia, zaburzenia i arytmia serca, nadciśnienie, zapalenie stawów, reumatyzm, nadwaga, problemy skórne (egzema, grzybica, wysypka) jak też w celu poprawienia odporności.

biżuteria rydlewsky złoto

Złoto znalazło również zastosowanie w stomatologii i kosmetyce. Jest wiele kosmetyków na bazie złota, których zadaniem jest odmłodzenie i poprawa kondycji skóry twarzy.  Aktualnie trwają wytężone badania nad zastosowaniem złota w walce z rakiem. Wniosek jest jeden – złota biżuteria nie tylko zdobi, uatrakcyjnia wygląd, stanowi lokatę kapitału i jest wyrazem uczuć, ale również w sposób czynny walczy z wieloma dolegliwościami i aktywnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną jej posiadacza. 

Drogie Panie zapraszamy na zakupy, Wasze zdrowie w naszych ozdobach.

https://rydlevsky.pl/pierscionki/162-zloty-pierscionek-zdobiony-cyrkoniami-31551.html

https://rydlevsky.pl/kolczyki/84-zlote-kolczyki-piekny-wzor-cyrkonie-prezent-124.html

https://rydlevsky.pl/celebrytki/428-gg.html

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Blog