Biżuteria dziecięca!

Back to Blog

Biżuteria dziecięca!

Czy dzieci w ogóle powinny nosić biżuterię? Tyle odpowiedzi – ilu odpowiadających :):)

Zdania na ten temat są podzielone i bardzo często wypływają z osobistych doświadczeń mamy, cioci czy babci. Przykre zdarzenia na długo pozostają w pamięci i w dalszej przyszłości mają wpływ na nasze decyzje, więc jeśli mama jako dziecko w jakikolwiek sposób skaleczyła się noszoną biżuterią to raczej znajdzie się w gronie przeciwników dziecięcej biżuterii i nie pozwoli na to by jej dziecko używało ozdób. Niezależnie od osobistych doświadczeń rodziców jest bardzo wiele okazji na to by podarować dziecku biżuterię. Nasze maluchy swoją, pierwszą biżuterię otrzymują podczas modnych ostatnimi czasy „baby shower”, które mają miejsce przed narodzinami dziecka i wówczas koleżanki i kuzynki przyszłej mamy obdarowują ciężarną i nienarodzonego dzidziusia prezentami.

biżuteria rydlevsky dziecięca

https://rydlevsky.pl/wisiorki/93-aniolek-zlota-przewieszka-zawieszka-32274-prezent.html

https://rydlevsky.pl/celebrytki/426-d.html

https://rydlevsky.pl/wisiorki/89-piekny-zloty-krzyzyk-chrzest-komunia-prezent-1179.html

Kolejną okazją do obdarowania dziecka biżuterią jest Chrzest Święty, wówczas dzieci niezależnie od płci otrzymują różnego rodzaju dewocjonalia najczęściej wykonane ze złota. Prezenty te towarzyszą dzieciom przez całe życie i zwykle mają dla nich dużą wartość sentymentalną.

https://rydlevsky.pl/na-szyje/698-medalik-z-matka-boska-w-aureoli.html

https://rydlevsky.pl/na-szyje/699-medalik-dwustronnie-zdobiony.html

https://rydlevsky.pl/na-szyje/689-krzyzyk-z-lancuszkiem.html

https://rydlevsky.pl/wisiorki/90-piekny-zloty-krzyzyk-chrzest-komunia-prezent-1178.html

Biżuteria jako tradycyjny prezent komunijny pojawiła się już bardzo dawno. Aktualnie darowując biżuterię w prezencie komunijnym odchodzi się od typowych dewocjonaliów i coraz częściej dzieci otrzymują złote pierścionki, celebrytki czy zawieszki. Uniwersalny charakter takich prezentów pozwala na to by otrzymana biżuteria nie tylko stanowiła pamiątkę lecz towarzyszyła dziecku w przyszłości.

https://rydlevsky.pl/pierscionki/137-zloty-pierscionek-cyrkonia-serce-21125-prezent.html

https://rydlevsky.pl/pierscionki/147-nacinany-zloty-pierscionek-z-fala-obraczka-31302.html

https://rydlevsky.pl/na-szyje/690-naszyjnik-z-krzyzykiem-typu-celebrytka.html

https://rydlevsky.pl/celebrytki/695-naszyjnik-azurowe-kolo-typu-celebrytka.html

https://rydlevsky.pl/celebrytki/423-modna-zlota-celebrytka-z-motywem-serca.html

Kolejną okazją, gdy tradycyjnie dzieci są obdarowywane złotem jest dzień osiemnastych urodzin. W tym przypadku „królują” łańcuszki z zawieszkami, pierścionki, kolczyki. Zwyczaj ten dotyczy przede wszystkim dziewcząt, dla których złota biżuteria jest bardzo atrakcyjnym prezentem.

https://rydlevsky.pl/celebrytki/429-zlota-celebrytka-w-formie-wisiorka.html

https://rydlevsky.pl/celebrytki/697-naszyjnik-azurowe-serce-typu-celebrytka.html

https://rydlevsky.pl/wisiorki/92-zlota-zawieszka-serca-duzy-kamien-serce-32341.html

https://rydlevsky.pl/kolczyki/688-kolczyki-sztyft-azurowe-skrzydelka.html

https://rydlevsky.pl/kolczyki/684-zlote-kolczyki-z-duza-cyrkonia.html

Niezależnie od tego jakie są opinie, o tym czy małe dziecko nosi biżuterię decydują rodzice. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Łańcuszek na szyi niemowlęcia może stanowić pewne zagrożenie, dziecko może się zaplątać, zranić, a nawet poddusić. Wskazane jest zdejmowanie ozdób przed snem i wówczas gdy nie mamy dziecka bezpośrednio pod kontrolą. Wiele maleńkich dziewczynek ma przekute uszka i noszą złote kolczyki, wygląda to uroczo i jeżeli proces gojenia się przebiega prawidłowo to raczej nie ma przeciwwskazań do tego by małe dziecko miało ozdoby w uszkach, oczywiście wygodniejsze i bezpieczniejsze w użyciu będą kolczyki typu sztyft.

https://rydlevsky.pl/kolczyki/126-piekne-zlote-kolczyki-z-cyrkonia-prezent-1753d.html

https://rydlevsky.pl/kolczyki/77-delikatne-zlote-kolczyki-z-cyrkonia-prezent-32347.html

Raczej odradzamy biżuterię w przypadku gdy dziecko udaje się na zajęcia do przedszkola. W grupie małych dzieci łatwo o przykry wypadek, zgubienie czy uszkodzenie ozdób.

biżuteria rydlevsky dziecięca

W przypadku starszych dzieci wystarczające będzie gdy nasze pociechy zdejmą biżuterię przed zajęciami WF czy „basenem” gdzie podczas wzmożonej aktywności fizycznej rośnie ryzyko uszkodzenia ozdób lub ciała.

Jaka powinna być biżuteria dziecięca?

Małe dziewczynki zwykle lubią naśladować swoje mamy. Uwielbiają przebierać się w ubrania mamy, zakładać jej biżuterię, korzystać z kosmetyków.  Jest to niezwykle urocze, ale właściwe jedynie w zaciszu własnego domu. Zarówno ubiór jak i biżuteria powinny być dostosowane do wieku dziecka. Warto więc, zwłaszcza jeżeli sprawi do dziecku radość zakupić mu własną, dostosowaną do wieku biżuterię. Wybór dziecięcej biżuterii jest ogromny i raczej bez trudu można dobrać odpowiednie ozdoby, najważniejsze by były to rzeczy bezpieczne dla dziecka.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze wyrobów jubilerskich dla naszych latorośli? Przede wszystkim  na materiał z jakiego biżuteria jest wykonana. Najbezpieczniejsze będzie złoto, srebro czy stal chirurgiczna. Nie kupujmy ozdób z niklu, chromu, kobaltu czy innych uczulających metali. Kierujmy się maksymą im mniejsze dziecko tym mniej elementów. W przypadku małych dzieci unikajmy: koralików, wisiorków, biżuterii składającej się z wielu odczepianych części, które dziecko może połknąć i zawsze zdejmujmy maluchom ozdoby na noc. Wraz z wiekiem dziecka możemy zmieniać rodzaj i ilość noszonej biżuterii.

Biorąc pod uwagę aspekt finansowy na codzień, do szkoły czy na wycieczkę należy zaproponować dziecku ozdoby wykonane z tańszych metali, pozbawione drogich kamieni, których ewentualna strata nie będzie zbyt kosztowna.

biżuteria rydlevsky dziecięca

https://rydlevsky.pl/bransolety/700-bransoletka-zmijka-ze-znakiem-nieskonczonosci.html

https://rydlevsky.pl/bransolety/703-bransoletka-truskawki.html

https://rydlevsky.pl/bransolety/702-bransoletka-z-blaszka.html

Oczywiście nigdy nie należy zmuszać dzieci do tego by nosiły biżuterię jeżeli tego nie chcą lub nie czują się w niej dobrze. Starajmy się pokazywać dzieciom piękno biżuterii, ukazujmy korzyści płynące z jej stosowania, proponujmy różne ozdoby, ale ostateczną decyzję pozostawmy dziecku.

Wszystkich, którzy  zastanawiają się na kupnem biżuterii dla dziecka zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na www.rydlevsky.pl, kilka inspiracji znajdziecie również na FACE oraz INSTA.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Blog