Biżuteria dla mężczyzn!

Back to Blog

Biżuteria dla mężczyzn!

Biżuteria dla mężczyzn.

Biżuteria… z fr. bijouterie, od bijou – klejnot. Terminem biżuteria określamy drobne przedmioty jubilerskie lub złotnicze wykonane z metali szlachetnych w połączeniu z równie szlachetnymi kamieniami. Przedmioty będące biżuterią odznaczają się artystycznym wykonaniem, a ich rolą jest ozdoba ciała lub stroju.

Aktualnie biżuteria jest domeną kobiet i dla tego też większość ofert firm jubilerskich i złotniczych jest kierowana właśnie do Pań. Na rynku znajdziemy właściwie nieograniczoną ilość propozycji damskiej biżuterii w niemalże każdym stylu, rodzaju i przedziale cenowym. Biżuteria może być wykonana z materiałów szlachetnych z użyciem drogich kamieni jak też innych tworzyw nie będących wartościowymi, niemniej jednak funkcja biżuterii jest zawsze taka sama, jej zadaniem jest zaspokoić najbardziej wymagające klientki.

Historia pokazuje, że nie zawsze używanie biżuterii było przypisane kobietom, niegdyś to właśnie mężczyźni ozdabiali swoje ciała, a nawet biżuteria stanowiła część ich stroju.

Historia męskiej biżuterii.

Najstarsze znaleziska archeologiczne wskazują na to, że ozdobami ciała ludów pierwotnych były wytwory natury takie jak: liście, kwiaty, muszle, drewno, kości, zęby i szpony zwierząt, ptasie pióra. Najstarszą, znalezioną ozdobą jest przedziurawiona muszla z mocowaniem z rzemienia. Część z tych przedmiotów oprócz funkcji ozdobnych posiadała też inne znaczenia gdyż ludzie pierwotni wierzyli, że nosząc kości i zęby przeciwnika przejmują jego siłę i mądrość, a pióra i kwiaty chronią przed chorobami i urokami.

biżuteria rydlewsky męska

W czasach starożytnych prawo do noszenia biżuterii posiadali wojskowi i urzędnicy państwowi, gdyż biżuteria była wyrazem statusu i piastowanego stanowiska. Antyczna biżuteria odnosiła się do przyrody w kontekście jej przynależności  określonym bogom, i tak dębowa girlanda nawiązywała do Zeusa, liście laurowe poświęcone były dla Apolla, wieńce z winorośli Dionizosowi. Rzymianie lubowali się w kolczykach i pierścieniach zaś Egipcjanie nosili bransolety, obroże i opaski ze złota wysadzane drogimi kamieniami. Biżuteria wówczas miała za zadanie zjednać przychylność określonych bogów. Wojskowi gustowali też w skórzanych bransoletach, które służyły jako dodatkowa broń podczas walki na miecze.

U schyłku średniowiecza męska biżuteria zyskała na znaczeniu, a swoje apogeum przeżywała w renesansie gdy szlachta, książęta i królowie wręcz obwieszali się biżuterią. Modne były okazałe pierścienie i ciężkie, masywne łańcuchy. Jeszcze w XIX wieku medaliony, łańcuchy i sygnety były elementami męskiego stroju.

Męska biżuteria współcześnie.

Wraz z popularyzacją garnituru jako typowej odzieży męskiej pojawiły się spinki do mankietów i spinki do krawata.  Ozdoby te wraz z męskim zegarkiem są po dziś dzień typowe dla mężczyzn i często wraz ze ślubną obrączką stanowią ich jedyną biżuterię, tyczy to zwłaszcza osób zaawansowanych wiekiem.

Aktualnie zwłaszcza młodzi mężczyźni łamią tabu i coraz śmielej sięgają po inne rodzaje biżuterii.

Nikogo nie dziwi już mężczyzna w kolczykach z sygnetami, czy w naszyjniku. Ozdabianie się przez mężczyzn to ich indywidualny wybór i właściwie rzecz gustu. Rynek stara się sprostać nowym wyzwaniom i coraz więcej firm posiada w swej ofercie biżuterię dedykowaną mężczyznom.

biżuteria rydlewsky męska

Firma Rydlevsky idąc z „duchem czasu”, w odpowiedzi na pojawiające się zapotrzebowanie również poszerzyła posiadany asortyment i aktualnie w swojej ofercie posiadamy biżuterię dla Panów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Poniżej wybrane propozycje.

https://rydlevsky.pl/bizuteria-meska/614-designerski-naszyjnik-meski.html

https://rydlevsky.pl/bizuteria-meska/624-naszyjnik-meski-symbolizujacy-idealizm.html

https://rydlevsky.pl/bizuteria-meska/605-wyjatkowy-naszyjnik-meski-lawa.html

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Blog